وکیل جرائم اینترنتی

وکیل جرائم اینترنتی

وکیل جرائم اینترنتی ، جرائم رایانه ای در سه بخش جرایم و مجازات ها ، آیین دادرسی و سایر مقررات تنظیم شده است. روند روبه رشد همراه با پیچیده تر شدن شیوه های ارتکاب جرم در فضای سایبر ،  انجام اصلاحات و تصویب این قانون را می طلبید.

 

 

 

 

Internet crime lawyer

 

 

 

 

وکیل جرائم اینترنتی برای جرائم اینترنتی:

جرائم اینترنتی به آن دسته از جرائمی اطلاق می‌ شود که موضوع و هدف جرم رایانه باشد یا جرم از طریق رایانه صورت بگیرد.

اگر رایانه به شبکه اینترنت هم وصل باشد در این صورت مصداق جرم اینترنتی پیدا می ‌کند. وکیل جرائم اینترنتی می گوید جرم اینترنتی جرمی است که در فضای مجازی واقع می ‌شود.

 

 

شکایت جرائم اینترنتی و رایانه ای :

رسیدگی به شکایت جرم اینترنتی همانند سایر شکایت های کیفری مستلزم تنظیم شکواییه است . بهتر است قبل از اقدام به طرح شکایت جرم اینترنتی ، موضوع را با یک وکیل جرائم اینترنتی در میان بگذارید و تمام مدارک را نیز به رویت وکیل برسانید ، وکیل دادگستری در صورتی که دلایل شما را قوی بداند راهنمایی به شکایت می کند.

 

 

 

Internet crime lawyer

 

 

 

دفاع جرائم اینترنتی و جرائم رایانه ای:

با توجه به اینکه اصطلاحات و مفاهیم جرم رایانه ای، تخصصی می باشد و نیازمند تسلط کامل بر قانون مجازات، قانون جرائم رایانه ای و  همچنین دانش کامپیوتر می باشد بهتر است دفاع پرونده خود به وکیل جرائم اینترنتی بسپارید. مطابق قانون آیین دادرسی کیفری ، متهم حق داشتن وکیل دادگستری در مرحله تحقیقات مقدماتی ( دادسرای جرایم رایانه ای و پلیس فتا )  را نیز دارد.

 

 

نحوه رسیدگی جرائم اینترنتی:

با توجه با تخصصی بودن جرائم اینترنتی و جرائم رایانه ای و از طرفی سهولت دسترسی مردم ،  دادسرای مخصوصی به نام دادسرای جرائم رایانه ای تشکیل شده است که به شکایت مربوط به فضای مجازی رسیدگی و تحقیقات لازم را انجام می دهد .

و در صورت توجه اتهام رایانه ای با صدور کیفرخواست ، پرونده را به دادگاه کیفری ارسال می نماید.داشتن وکیل جرائم اینترنتی که تخصصی در حیطه جرایم رایانه ای کار می کند بسیار مهم است.

 

 

 

Internet crime lawyer

 

 

 

صلاحیت دادسرای جرائم اینترنتی:

۱- دسترسی غیر مجاز به داده ها و یا سیستم های رایانه ای  و مخابراتی حفظ شده

۲- شنود غیر مجاز

۳- جاسوسی رایانه ای و اینترنتی (هک کردن تلگرام)

۴- تخریب و اخلال در داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی

۵- سرقت  و کلاهبرداری رایانه

۶- جرائم علیه عفت و اخلاق عمومی به وسیله سیستم های رایانه ای و مخابراتی

۷- هتک هیثیت و نشر اکاذیب

۸- تولید یا انتشار یا توزیع یا معامله داده ها یا نرم افزار هایی که صرفا به منظور ارتکاب جرائم رایانه ای به کار می رود.

۹- فروش و انتشار و یا در دسترس قرار دادن گذر واژه ها یا هر داده ای که امکان دسترسی غیر مجاز به داده ها یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را فراهم می کند.

 

 

 

Internet crime lawyer

 

 

 

 وکیل جرائم اینترنتی:

از آنجایی که اکثر افراد اطلاعات کامل از قوانین و روند رسیدگی به پرونده های جرائم رایانه ای ندارند، چه بسا با یک اظهار یا طرح دعوا اشتباه یا ناقص ، امکان پیروزی در پرونده را از دست می دهند.

در این راستا وکیل جرائم اینترنتی که به طور تخصصی در حیطه فضای مجازی و اینترنتی وکالت می نماید به کمک شهروندان می آید.

لازم به ذکر است تصمیم نهایی را مرجع قضایی می گیرد ولی اقدامات و دفاعیات بهترین وکیل جرائم اینترنتی نیز بسیار موثر است ، پس بهتراست قبل از هر اقدامی ابتدا با یک وکیل جرائم اینترنتی مشورت کنید. چرا که در بعضی موارد با ارسال یک اظهارنامه دقیق و اصولی نیازی به شکایت کیفری ندارد.

 

 

Internet crime lawyer

 

 

 

 

وکیل جرائم اینترنتی و جرائم سایبری:

جرائم سایبری:

در اواسط دهه ۹۰ با گسترش شبکه های بین المللی و ارتباطات ماهواره ای، نسل سوم جرایم کامپیوتری، تحت عنوان جرائم سایبری (مجازی) یا جرم در محیط سایبر شکل گرفته است.

به این ترتیب جرائم اینترنتی را می‌ توان مکمل جرایم کامپیوتری دانست، به خصوص این که جرائم نسل سوم کامپیوتری که به جرایم در محیط مجازی معروف است،

که از نظر وکیل جرائم اینترنتی ، جرائم سایبر غالبا از طریق این شبکه جهانی به وقوع می ‌پیوندد.

 

https://www.dadafarinane-jamejam.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *